Pangalink

Vali summa:

Anneta helistades!

900 1770 (kõnehind 10 eur)
Juhend: Annetamiseks kuula sõnum lõpuni.

Wadi Qelt - Qumrani salapärased koopad

Milline on koht, kust leiti Surnumere käsikirjad?

Wadi Qelt on see jõeorg Jeruusalemma lähistel, kus on toimunud mitmed sündmused Piiblis: sinna põgenes kuningas Taavet, seal on Jeeriko tee, seal olevatest koobastest avastati 1947. a. 1900 aastat vanad Piibli käsikirjad (Qumrani käsikirjad), mis lükkas ümber valgustusajastul levima hakanud väite, et kirik on Jeesuse välja mõelnud.
Tänases saates on imeilusaid vaateid kogu sellele jõeorule ning taas – kui me ei ole seda keskkonda kunagi oma silmaga näinud, on meil Piibli lugudest oluliselt keerulisem aru saada. Õnneks viib Neemo meid sinna videopildi vahendusel.

Piiblimatkad kõrbes

Jumala puhuu erämaassa on opetussarja, jossa Viron lähetyskirkon pastori Neemo Raasik kuvaa Raamatussa kerrotuista Israelin maantieteellisiä ja historiallisia olosuhteista. Vangitsevat otokset ja huomiota herättävät selitykset tuovat aavikon erityispiirteet ja monet muut raamatulliset teemat lähemmäksi pohoismaista katsojaa.

Köitvad kaadrid ja silmiavavad selgitused toovad põhjamaa vaatajale lähemale nii kõrbe eripära kui ka mitmed muud Piibli kontekti mahtuvad teemad.

Jumala puhuu erämaassa -opetussarjassa Viron lähetyskirkon pastori Neemo Raasik kuvaa Israelin maantieteellisiä ja historiallisia olosuhteita, joista kerrotaan Raamatussa. Vangitsevat otokset sekä havainnolliset selitykset avaavat aavikon erityispiirteitaä ja raamatullisia teemoja.

  • Esimene saade: 2. Feb 2020, Taevas TV7
  • Osa number: 4
  • Kestus: 30 min
  • Keeled:
  • eesti