Pangalink

Vali summa:

Anneta helistades!

900 1770 (kõnehind 10 eur)
Juhend: Annetamiseks kuula sõnum lõpuni.

Kuidas Jumalat tundma õppida? Kui Mooses sai Siinai mäel kümme käsku, sõlmis Jumal Iisraeli rahvaga lepingu ja andis neile mitmeid tõotuseid. Rahvas aga ei suutnud lepingust kinni pidada, mistõttu saatis Jumal Jeesuse, kelle surma ja ülestõusmisega sõlmiti uus leping. Selles teises lepingus muudab Jumal meie südame ja aitab meil elada täisväärtuslikku elu, kui elame suhtes Temaga. Milliseid tõotuseid andis Jumal uues lepingus?

Jeremija 31:33-34: "vaid leping, mille ma teen Iisraeli sooga pärast neid päevi, ütleb Issand, on niisugune: ma panen nende sisse oma Seaduse ja kirjutan selle neile südamesse; siis ma olen
neile Jumalaks ja nemad on mulle rahvaks. Siis üks ei õpeta enam teist ega vend venda, öeldes:
„Tunne Issandat!”, sest nad kõik tunnevad mind, niihästi pisikesed kui suured, ütleb Issand; sest ma annan andeks nende süü ega tuleta enam meelde nende pattu."

Matteuse 5:17-18: "Ärge arvake, et ma olen tulnud Seadust või Prohveteid tühistama. Ma ei ole tulnud neid tühistama, vaid täitma. Tõesti, ma ütlen teile, ükski täpp ja ükski kriips ei kao
Seadusest seni, kuni taevas ja maa püsivad, kuni kõik, mis sündima peab, on sündinud."

Avastusretked Jumala Sõnas

Piiblit kui Jumala Sõna on uuritud ja õpetatud aastasadu, kuid milline roll on sellel tänapäeval? Teie ees on saatesari, kus õpetaja Rory Kaye räägib Piibli alustest ja selle rollist me igapäevaelus ning ajaloos.

Rory Kaye sündis New Yorgi juutide kogukonnas, saades peale õpinguid edukaks ärimeheks. Kohtumine Jeesusega 1970. aastate lõpus muutis ta elu kardinaalselt. 1985. a kolis Rory koos abikaasaga Rootsi, Göteborgi, kus nad asutasid rahvusvahelise kunstide ja meedia organisatsiooni International Arts & Media. Rory rändab mööda maailma, õpetades ja kuulutades Jumala Sõna, olles samas ka kodulinnas sisserändajate koguduse pastoriks ja muusikakohviku eestvedajaks.

  • Esimene saade: 20. nov. 2016, Taevas TV7
  • Osa number: 15
  • Kestus: 30 min
  • Keeled:
  • inglise
  • Subtiitrid:
  • soome, eesti