Uus saatesari õpetab sõltuvustega toime tulema

Sel laupäeval, 21. septembril alustab TV7 ekraanil uus saatesari “Taastatud terviklikkus”, millest terapeut ja kirjanik Seppo Jokinen selgitab sõltuvuse tekkimise põhjuseid ja õpetab, kuidas sellega toime tulla. Sealhulgas käsitletakse mitmeid erinevaid sõltuvuste tüüpe, näiteks narkootikume, pornograafiat, mänge, tööd ja sotsiaalmeediat.

Seppo Jokinen on ise endine alkohoolik. Tänaseks on ta aga kaine olnud 30 aastat ja oskab teisi aidata ka oma kogemuse põhjal. Mitmeid täiskasvanuea sõltuvusi põhjendab ka ta traumadega, mis on saadud lapsepõlves või enne sündimist.

Tema sõnul täidavad sõltuvused tühimikku, mis on igas inimeses ja mis tekivad vajaduste, näiteks turvatunde või armastatud olemise, rahuldamata jätmisest. Ta ütleb, et sõltuvuseks võib liigitada kõik tegevused, mis töötavad inimese enda huvide vastu ja varastavad aega, tervist ja lähedust teiste inimestega.

“Ma usun, et palve on võimas vahend sekkumiseks,” julgustab Seppo Jokinen kõiki kristlaseid kasutama palve abi.

Esimeses saates räägitakse sellest, miks üldse tekivad sõltuvused ja kas meeste ning naiste sõltuvuste vahel on mingeid erinevuseid. Samuti tuleb juttu sellest, kas sõltuvusi on üldse võimalik vältida.

Vaata saadet “Taastatud terviklikkus” laupäeval, 21. septembril kell 20.00 TV7-s.

Hiljem on saade järelvaadatav ka TV7 arhiivist.