“Taeva Jaani radadel” matk

Kutsume TV7 vaatajaid ja toetajaid osalema TV7 harival suvereisil “Taeva-Jaani radadel”, mis leiab aset 26. augustil 2022 Lõuna-Eestis. 

Reisijuhiks oleme palunud EELK Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhametsa, kelle sõnul viib Tallinnast ja Tartust alguse saav bussireis meid Eesti kultuuri- ja usuloo mõttes olulistesse paikadesse. Uurimegi temalt nüüd lähemalt, mida reisil oodata võib ning keda osalema ootame.

Kristjan, kes oli Taeva-Jaan?

Taeva-Jaan oli 18. sajandil Lüütsepa külas elanud usklik talupoeg, kes suri ja ärkas kirstupaneku ajal üles. Kõigi üllatuseks oli see vaga mees aga taeva asemel näinud hoopis põrgut. Pärast niisugust kogemust sai temast veelgi pühendunum ja julgem kristlane, kes andis edasi prohvetlikke sõnumeid nii kohalikule kirikuõpetajale kui mõisnikule, kutsudes kõiki meelt parandama. Selle eest tuli tal mitmeid kordi rasket peksu taluda, nagu ka Piibli aja apostlitel.Taeva Jaanist on ilmunud ka põnev raamat, mida saab osta Pauluse raamatupoest.

Millistesse kohtadesse Sa TV7 matkasellid viid?

Reisi jooksul külastame maalilisi paiku ja rikkaliku ajalooga Lõuna-Eesti kirikuid Otepääl, Urvastes, Rõuges, Kambjas ning tutvume Eesti kultuuri- ja usuloo mõttes oluliste paikadega. Vaatame, kus asub ait, kus juhtus Taeva Jaani ime, külastame kohta, kus tõlgiti esimest korda Uus Testament eesti keelde, kus võeti esimesena kasutusele sinimustvalge lipp ning kus sündis üleloomulik küünlaime. Kes rohkem soovib teada saada, peab ise kohale tulema.

Kellele reis on mõeldud ja kui sportlikus vormis peab olema? Kas tuleb palju kõndida ja ronida?

Põhimõttelisel tuleb ronida vaid bussi sisse ja peatuses jälle välja, muud ronimist meil ei ole. Pigem nõuab rohkem vastupidavust pikk päev bussis veeta, eriti kui tuled Tallinnast. Mina kutsun reisile osalema kõiki neid, keda huvitab ajalugu ja Eestimaa vaimulik pärand.

Aitäh, Kristjan! Soovime Sulle ja Su perele ilusat suve ning kohtumiseni 26. augustil Tartus!

Kristjan Luhamets. Foto: e-kirik

TV7 reis “Taeva-Jaani radadel” toimub 26.08. 2022 Lõuna-Eestis.

Rohkem infot reisi kohta leiad siit.

Reisile saad end registreerida juuni lõpuni soodushinnaga siin!

NB! Kohtade arv on piiratud!

Tule ja avastame üheskoos Eesti rikkalikku vaimulikku pärandit!

Rohkem infot: Agnes Pulk, telefon 56 601 401, e-post: agnes.pulk@tv7.ee