Meelekindlus on kohustuslik!

Jumal on muudatuste meister. Ta teeb alati midagi uut ja toimetab alati ka meie eludes. Samas aga ei täitu Ta tõotused automaatselt. Tõsi küll, Jumala jaoks on kõik võimalik, kuid see ei tähenda veel, et kõik asjad laabuvad ladusalt.

On teatud asju, mis võivad takistada meie edasiliikumist. Üheks neist on meie vana mõtteviis. Ehk teisisõnu – su meeled ja mõtted peavad saama uuendatud. Sa vajad uusi väljavaateid, mis tuginevad Jumala Sõnale ja Tema tõotustele. Jumala tahte teadmine oma elu suhtes aitab sul ka kindlana edasi liikuda.

Võimalus ja vastuseis. Olles otsustanud edasi liikuda, pead olema ka valmis vastuseisuks, sest see tuleb kindlasti. Apostel Paulus ütles 1. Korintlastele 16:9: „Sest mulle on siin avanenud uks suureks ja tõhusaks tööks, ent vastaseid on palju.“ Hingevaenlane kannab raudselt hoolt selle eest, et su Jumala tahte täitmine poleks kerge. Seetõttu sõltub kõik sinust, kui otsusekindel ja edasipürgiv sa oled.

Üks hingevaenlase taktikaid on valetamine. Nii näiteks võib ta sulle öelda: „Selleks on juba liiga hilja!“. Võib-olla sa kaalud tagasi kooli minekut peale pikki aastaid või pead heastama mõned minevikus tehtud vead. Võib-olla oli sul kunagi üks suur unistus, mida sa kunagi täide ei viinud. Tea siis, et kunagi pole liiga hilja järgida oma südamesoove.

Ole vankumatu. Ära kunagi alusta millegagi, mida sa pole valmis lõpule viima. Hingevaenlane teeb kõikvõimaliku, et takistada su edasiliikumist, mistõttu pead olema vankumatult kindel, et tahad edasi minna.

Ma ei unusta kunagi aega, kui hakkasin rääkima Jumala kutsest oma elus. Osa mu sõpru arvas, et olen asjast valesti aru saanud ja ütlesid mulle, et mul pole vastavaid isikuomadusi, et sellist teenistust omada. See oli äärmiselt heidutav. Kuid samas teadsin, et Jumal tahtis kutsuda mind oma teenistusse ja seetõttu otsustasin vankumatult edasi liikuda. Mingil hetkel paluti mul kogudusest lahkuda, ma kaotasin mitmeid sõpru ja isegi mõned pereliikmed pöörasid mulle selja. Pidin läbi suruma mitmetest takistustest, et teha seda, mida täna teen. Mis aga oleks saanud siis, kui ma keset seda hüljatuse tunnet oleks alla andnud? Ma ei täidaks täna Jumala kutset ja oleksin äärmiselt õnnetu, sest see, mida teen, on mu tõeline kirg ja südamelöök.

Kas sa oled palunud Jumalat, et Ta kasutaks sind? Koged sa tõelist tõmmet mingi asja suhtes, mis aitaks inimesi ja tooks neile rahu ning julgustust? Kui nii, siis suure tõenäosusega lähtub see Jumalast ja kui sa seda ei järgi, koged eeldatavasti terve elu suurt pettumustunnet.

Edasi liikudes on oluline teada sedagi, et üks hingevaenlase strateegiaid on heidutamine, et hoida sind edenemast. Ta kasutab selleks erinevaid inimesi, kes häirivad ja kritiseerivad sind ning kes isegi võivad su hüljata. Ja kui see sind ei peata, ründab ta suure tõenäosusega su teisi eluvaldkondi, et sind rajalt maha võtta.

Jätka liikumist. Pea alati meeles, et see, kes on sinu sees, on suurem! (vt 1. Johannese 4:4). Sul on Kristuses kõik, mida vaja, et pidada vastu ja tulla välja hingevaenlase rünnakuist. Jätkuvalt edasi liikudes ja läbi surudes ära vaata iseenda, vaid Jumala peale. Ignoreeri teiste kriitikat ja uskmatust ning järgi unistusi, mis Jumal sulle andis. Ole otsusekindel, vaatamaks mööda hingevaenlase valedest, heidutamistest ja inimestepoolsest hülgamisest. Mida iganes sa ka ei tee – lihtsalt jätka liikumist! Kui hirm võtab maad – jätka liikumist. Kui teised sind hukka mõistavad – jätka liikumist. Sellistes olukordades on meelekindlus lihtsalt kohustuslik!

Õpi Taavetist, kes võiti kuningaks 20 aastat enne seda, kui ta selleks tegelikult sai (vt 1. Saamueli 17). Selle aja sees pidi ta palju kannatama ja ületama mitmeid takistusi. Kuid nii nagu Taavet, ära pelga sinagi seista silmitsi oma vaenlasega. Mõtle sellele, millest kõigest Jumal sind on juba läbi toonud, räägi oma võitudest ja tea, et Ta on alati sinuga.

Seni, kuni toetud jätkuvalt Jumalale, usaldad Teda ja sõltud Temast, pole kunagi liiga hilja kogeda võitu!

Joyce Meyer on Joyce Meyeri Teenistuse rajaja, enam kui 100 raamatu autor (sh ka eesti keeles ilmunud raamat “Mõistuse lahinguväli”) ja tele- ja raadiosaadete ”Igapäevaelu rõõmud” juht. Enama informatsiooni saamiseks külastage tema kodulehte www.joycemeyer.org

Joyce Mayeri saated “Igapäevaelu rõõmud” on TV7 eetris igal E kell 20.30 ja igal K kell 19.00, igal L kell 17