Jumala Sõna on hingevaenlase vastu parim relv

“Hingevaenlase eesmärk on hävitada meie suhe Jumalaga, me huvi Tema vastu, me usk Temasse, me tahe palvetada ja me päästekindlus,” ütleb doktor Charles Stanley oma õpetussaates “Ühenduses” kiusatustest rääkides.

Elu on täis erinevaid kiusatusi, kindlasti on meist igaüks seda tundnud. Miks oleme kiusatustes aga nii haavatavad? Charles Stanley õpetab, et kiusatused on saatana rünnak, kes tahab meid panna uskuma, et me ei suuda kiusatustes toime tulla. Ta teab täpselt, millal oleme nõrgad ja kuidas võita meie tähelepanu. Ta soovib kahjustada meie vaimu, hinge ja ihu ning hävitada ja tekitada lõhesid. Selleks juhib ta meie mõtted Jumala juures eemale.

“Jumala Sõna on parim relv,” õpetab Charles Stanley. “Me ei pea pattu tegema. Püha Vaim ilmutab meile kiusatustes, et meil on võimalus valida.” On aga patte, mis jätavad armid kogu eluks. Seetõttu tuleb elada ettevaatlikult ning otsida Jumalat ja tema abi iga päev.

“Milline on patu mõju sinu elule? Kas tood Jumalale vabandusi ja miks?” esitab Charles Stanley mõtlemapanevaid küsimusi. “Jumal küll mõistab meie raskuseid, kuid ei õigusta pattu mitte kunagi.” Nii julgustab ta meid pöörduma Jumala poole ja appi hüüdma.

Piibel ütleb: Viimaks veel: saage vägevaks Issandas ja tema tugevuse jõus! Pange ülle Jumala sõjavarustus, et te suudaksite seista kuradi salanõude vastu! Meil ei tule ju võidelda inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega. Seepärast võtke kätte kõik Jumala sõjavarustus, et te suudaksite vastu panna kurjal päeval ja jääda püsima, kui te olete kõik teinud. Seiske nüüd ja teie niuded olgu vöötatud tõega ja teil olgu seljas õiguse soomusrüü ja teie jalgades olgu valmidus minna kuulutama rõõmusõnumit rahust! Kõigepealt aga võtke kätte usukilp, millega te võite kustutada kõik kurja põlevad nooled! Võtke ka päästekiiver ja vaimumõõk, see on Jumala sõna! (Piibel, Efeslaste 6:10-17)

Seda, kuidas seista vastu saatana valedele ning leida kindlust Jumalas, vaata täpsemalt saatest “Ühenduses”, mis on eetris kolmapäeval, 23. oktoobril kell 18.30.