Holokausti mälestuspäeval on eetris mitmeid erisaateid

Sel kolmapäeval, 27. jaanuaril on holokausti mälestuspäev, mille raames jõuab TV7 eetrisse mitmeid erisaateid.

“Holokausti mälestuspäev” kell 19.30

Ülekanne Iisraelist, mille raames meenutatakse 6 miljonit juuti, kes kaotasid oma elu II Maailmasõja ajal tänu natsirežiimi julmale hävitustööle. Saates kõlavad mitmete holokaustis ellujäänute tunnistused, kaunis muusika ja palved nii Iisraeli kui kogu maailma eest.

“Mitme ema tütar” kell 21.45

Elulooline ja liigutav lugu Poolas sündinud naisest, kes II Maailmasõja ja juutide tagakiusu tõttu sai lahutatud oma perest ja elas üle nii vangilaagri õudused kui tüüfuse. Lapsendatuna peale sõda Ameerikasse, võttis ta elu siiski positiivse pöörde ja täna jagab ta kõigest juutidega ajaloos toimunust kõigi teistegagi, et seda kunagi ei unustataks.

“Mäletades minevikku” kell 22.15

Dokfilm Jeruusalemmas asuvast holokausti mälestusmuuseumist Yad Vashem’ist, mis kätkeb endas palju elulist ja ajaloolist materjali holokausti kohta. Filmis saab sõna muuseumi juhataja, kes jagab palju huvitavat nii Yad Vashem’i saamisloost kui väljapanekutest, kui kogu juudi rahva ajaloost ja tänasest ning homsest päevast. Tema sõnum on: „Me ei tohi unustada minevikku, aga samas peame vaatama tulevikku.“