Arhiivis erisaade David Pawsonist (1930 – 2020)

Briti jutlustaja David Pawsoni (1930 – 2020) maine elu jõudis lõpule taevaminemispühal, 21. mail.

Sel kevadel jõudis ta veel tähistada oma 90. sünnipäeva. Armastatud kõneleja jätab endast maha suure pärandi ja elutöö, tänu millele on tuhanded inimesed leidnud tee Jeesuse juurde. Oma õpetuses oli Pawson kirglik julgustama igaüht lugema Jumala Sõna ning ta uskus, et Piiblis leidub lahendus igale eluolukorrale. Ta jõudis kirjutada üle 40 raamatu ja salvestada suure hulga tele- ja raadiosaateid.

Esmalt õppis David Pawson põllumajandust, kuid pärast kutset Jumalalt omandas ta Cambridge’i ülikoolis magistrikraadi teoloogias ja teenis pastorina Briti õhuväes. 1979 alustas ta rahvusvahelist õpetustööd. Tal on oma naise Enidiga kolm last.

Pawson pidas ka väga oluliseks, et ta kuulajad mõistaksid piiblilugude ja -salmide konteksti ja saaksid aru pühakirja tervikust. Ta uskus, et süstemaatiline õpetus loob nälja Jumala Sõna järele. Nii alustaski Pawson väga põhjalikku õpetusseeriat, soovides samas rääkida selliselt, et ka 12-aastane võiks tema sõnumist aru saada. Need jutlused said populaarseks üle kogu Inglismaa.

Ka TV7 jaoks on David Pawson oluline. Tema mitmed saatesarjad, mis avavad nii Vana kui Uut Testamenti, on olnud ühed vaadatumad programmid, mis on eetris iganädalaselt. Samu saateid on vaadatud maailma kuuel kontinendil, tõlgitud paljudesse keeltesse ja isegi dubleeritud mandariini keelde.

Oleme tänulikud Jumalale sellise ustava sulase eest! Tema töö on kandnud ja kannab tõeliselt head vilja!

Erisaade David Pawsonist on järelvaadatav siit TV7 arhiivist.